Udany debiut młodzików Grot Krótka Piłka Szkoła Gortata

Za nami turniej eliminacyjny w kategorii młodzik. Nasz zespół spotkał się w jednej grupie z Bzurą Ozorków, Koroną Bełchatów i SPS Zduńska Wola. W pierwszym spotkaniu mimo wysokiego prowadzenia w pierwszym secie, ulegamy Bzurze 2-0 (-16,-23). Kolejnym przeciwnikiem naszego teamu jest drużyna ze Zduńskiej Woli, którą pokonujemy 2-0 (16,16). W ostatnim meczu, przyszło nam się zmierzyć z gospodarzem turnieju. Był to najbardziej emocjonujący i zarazem najlepszy mecz w wykonaniu naszych chłopaków. W pierwszym secie przegrywaliśmy już 16:12, by wygrać ta partię 27:25!!! Na fali zwycięstwa, drugi set pada szybko naszym łupem 2-0 (25,19). W turnieju dochodzi do sytuacji, gdzie 3 zespoły mają po dwa zwycięstwa, jedynie SPS nie poczuł smaku wygranej. Aby wyłonić kolejność, musimy liczyć małe punkty, zdobyte w setach. Okazuje się, że najlepszy bilans punktowy ma Bzura Ozorków, na drugim miejscu plasuje się Korona Bełchatów a na trzecim Grot Krótka Piłka Szkoła Gortata. Zabrakło trochę szczęścia, żeby debiut w lidze był idealny. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dwóch wygranych meczów i wiemy, że czas gra na naszą korzyść. Z każdym meczem, gra naszych debiutantów wygląda coraz lepiej.

Kolejny turniej Grupy III do której awansowaliśmy odbędzie się 4 listopada w Zduńskiej Woli, gdzie zagramy z gospodarzami oraz Skrą Bełchatów.