Pedro’s dla każdego

Pedro’s dla każdego

Co za impreza! Co za emocje! I my tam byliśmy.

A zaczęło się od wizyty na bieżni (niestety nie w stroju sportowym) Pana Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Pan Prezydent uhonorował oznaczeniami państwowymi wybitnych polskich sportowców. Medale otrzymali biegaczka Lidia Chojecka, 800-metrowciec Adam Kszczot, młociarz Paweł Fajdek i skoczkini wzwyż Kamila Lićwinko oraz trenera tyczkarzy Edwarda Szymczaka.

A po formalnościach, wystartowali. Mięliśmy okazję oglądać zawody na najwyższym światowym poziomie, w towarzystwie 8 tysięcy kibiców. Każdy udany skok, pchnię cie czy szybki bieg, był głośno oklaskiwany przez „ekipę” z Krótkiej Piłki. Nasi młodzi zawodnicy potrafili docenić wysiłek i umiejętności każdego ze sportowców. Był to wieczór pełen inspiracji i motywacji do wytrwałego treningu. Siatkarze z KP byli świadkami tego, że bardzo dobre wyniki sportowe można osiągać w każdym wieku. Młoda 17 letnia Ewa Swoboda ustanowiła nowy rekord Polski juniorek w biegu na 60m, a 39 letni Kim Collins pobił swój rekord życiowy na 60m.

Czy było fajnie? Nie, było fantastycznie! I za rok znowu odwiedzimy Pedro’s Cup w poszukiwaniu nowych inspiracji i radości z uprawiania sportu. Każdego sportu.