150 DNI KRÓTKIEJ PIŁKI

150 DNI KRÓTKIEJ PIŁKI

Kiedy 150 dni temu startowaliśmy z Krótką Piłką, mieliśmy mnóstwo pytań i wątpliwości. Czy się uda? Czy młodzież zechce przychodzić na nasze zajęcia? Czy jak już przyjdzie, to czy im się spodoba? Czy będziemy odnosić sukcesy? Czy dzieci nas polubią? A rodzice? Czy oni nam zaufają? Czy przebijemy swoją atrakcyjnością gry komputerowe i paczki chipsów?

1 września zaczęliśmy trenować najpiękniejszą i najbardziej drużynową grę zespołową, jaką jest siatkówka. Ruszyła strona internetowa, facebook i chyba najważniejszy nośnik informacji „poczta pantoflowa”. Dzieciaków przybywało z każdym treningiem. Trzy razy w tygodniu, trzy grupy wiekowe zaczęły bawić się w siatkówkę. Bo tak to sobie wymyśliliśmy, sport ma być zabawą a nie stresującym obowiązkiem. Ma być przyjemnym sposobem na spędzenie wolnego czasu.

Jako trenerzy Krótkiej Piłki mamy szczęście obserwować jak ci młodzi, wspaniali ludzie rozwijają swoje umiejętności z każdym dniem. Pierwsza udana zagrywka, pierwsze odbicie palcami, atak z lewego skrzydła. Ich radość po udanych akcjach i łzy po przegranym meczu. I rodzice. Czasem zastanawiamy się kto bardziej przeżywa udane akcje swoich dzieci, oni czy sami zawodnicy. Nie ma piękniejszego widoku jak wzruszony rodzic po meczu, gratulujący i tulący swoje dziecko.

Teraz Krótka Piłka ma już 5 miesięcy. Jesteśmy jeszcze niemowlakiem, ale już z silnym charakterem i mocnym kręgosłupem. Tworzymy rodzinę stworzoną z trenerów, rodziców i prawie 60 dzieciaków w wieku od 8 do 13 lat. Póki co chyba się udaje, czego dowodem są uśmiechnięte buzie naszych „grajków”. Chłopcy z najstarszej grupy, stanowią trzon drużyny młodzika Szkoły Marcina Gortata i w tym sezonie wygrali pierwsze mecze w swojej karierze. Dziewczyny szykują się do rozgrywek mini-siatkówki, a wiele z nich już wkrótce zasili szeregi ŁKS Siatkówki Kobiet.

Mamy nadzieje, że to dopiero początek cudownej przygody jaką jest siatkówka. Przed nami ostatni turniej młodzika, Kinderki i obóz sportowy.

Dziękujemy, że nam zaufaliście. Dziękujemy, że jesteście z nami.

Załoga Krótkiej Piłki